Fiam

1973, powstaje FIAM Italia
Kiedy splot wydarzeń skłonił mnie do pracy z tym materiałem, szkło było niczym innym jak taflą. Jego zastosowania były ograniczone, nie tylko ze względu na problemy technologiczne, ale także z powodu obaw, jakie ludzie mieli co do niego, ponieważ był postrzegany jako zimny i sterylny. Coś, co musiało „tylko” spełniać jakiś cel.

Pracowałem wtedy w hucie szkła i po części z powodu temperamentu, po części z powodu studiów artystycznych, które już starałem się łączyć z potrzebami użytkowymi, odruchowo zastanawiałem się, czy da się zrobić siedzisko wykonany w całości ze szkła. Co za nowatorski pomysł… ktoś siedzi na tafli zakrzywionego szkła!

Tak powstała „Pufa Onda” – z bardzo niekonwencjonalnej intuicji.

W 1973 roku wprowadziłem na rynek pierwszą gamę produktów dla FIAM wykonanych w całości z giętego szkła.

Moje wyzwanie nabrało kształtu, a mianowicie przekonać opinię publiczną, że ten materiał „warto” stać się częścią codziennego wyposażenia. Aby to zrobić, musiałbym zmienić konwencjonalny pogląd i odnieść sukces, aby ludzie dostrzegli piękno, wszechstronność, wyjątkowość i poezję materiału.

I to właśnie zrobiłem. Z roku na rok FIAM rozwijał się i ewoluował, wierząc w szkło i kontynuując jego eksplorację. Nasz apetyt na badania był podsycany przez wiele wkładów na przestrzeni lat. Przez artystów, projektantów i profesjonalistów.

Dzisiaj wyszliśmy poza przezroczystość i przekroczyliśmy konwencjonalnie akceptowaną ideę szkła, czyniąc nasze szkło wyjątkowym dzięki fuzji.

I w ten sposób będziemy nadal patrzeć dalej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kategorie produktów

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.